Co to są stymulatory tkankowe?

Stymulatory tkankowe to najnowocześniejsze rozwiązanie w kosmetologii i medycynie estetycznej. Preparaty te odbudowują strukturę skóry dzięki stymulacji odpowiednich komórek, odpowiedzialnych za syntezę kolagenu i elastyny, działające na różnych płaszczyznach. Preparaty należące do grupy stymulatorów mogą zawierać kwas hialuronowy nieusieciowany, aminokwasy, polinukleotydy, bursztynian sodu, kolagen czy hydraksyapatyt wapnia.

Dla kogo przeznaczone są te preparaty?

Stymulatory dedykowane są zarówno dla 25-latki jak i dla 65-latki. Efekty jakich możemy się spodziewać po serii zabiegów, to przede wszystkim silne nawilżenie i ujędrnienie skóry. Polinukleotydy, które zawarte są w niektórych preparatach mają jeszcze większe możliwości nawilżenia skóry niż znany wszystkim kwas hialuronowy, a dodatkowo bardzo silnie napinają skórę i poprawiają jej sprężystość. Dzięki biostymulatorom możemy odbudować utraconą jędrność skóry w delikatny sposób “nadbudować” policzki oraz zniwelować “chomiki”.
Wspaniale działają na redukcję zmarszczek i utratę jędrności skóry nie tylko na twarzy, ale również świetnie “poradzą sobie” ze zmarszczkami głębokimi na szyi, o której często zapominamy. Blizny zanikowe zmniejszają się w wyniku działania kolagenu, a kwas bursztynowy rewelacyjnie radzi sobie z cieniami pod oczami czy ze skórą z trądzikiem różowatym.
Po zimie i intensywnym opalaniu borykamy się z bardzo przesuszoną i odwodnią skórą – tutaj świetnie w bardzo szybkim czasie przywrócimy odpowiednie nawilżenie za pomocą kwasu hialuronowego i aminokwasów, które są niezbędne do prawidłowej pracy komórek.

PROFHILO

To zabieg odmładzający, który stanowi nowy model w terapii starzenia się skóry i tkanki podskórnej. Zawarty w nim kwas hialuronowy służy modelowaniu wiotkiej skóry i przywracaniu zaburzonego konturu twarzy. Zabieg został nagrodzony złotą statuetką za najlepszy zabieg wzmacniający skórę (Aesthetic and Anti-aging Medicine European Congress Paris). To unikalny i jedyny produkt na rynku, ponieważ jego opatentowana technologia gwarantuje 64mg HA w jednej dawce.
PROFHILO jest hybrydą lekkich i ciężkich łańcuchów kwasu hialuronowego, dzięki temu ma silne działanie biostymulujące i regenerujące skórę, W łagodny i stopniowy sposób zachodzi przebudowa, czyli bioremodeling skóry. Jest więc nie tylko wypełniaczem, ale przede wszystkim stymulatorem tkankowym, wymuszającym naturalne procesy regeneracji skóry. Odmładza, napina i nawilża skórę, przywraca kontur twarzy, poprawia jakość i wygładza skórę szyi, dłoni, ramion.
Jako wypełniacz pozwala przywrócić objętość – stosujemy go więc do wolumetrii twarzy oraz bioregeneracji skóry twarzy.

Wskazania:

 • wiotka skóra
 • zmarszczki
 • opadający owal twarzy
 • utracony kontur twarzy
 • zwiotczała skóra w okolicy twarzy, szyi, ramion, grzbietów dłoni, łokci, kolan, dekoltu

Dla maksymalnego komfortu zabieg wymaga nakłuć jedynie w 5 punktach. Wiele osób chętnie decyduje się na ten zabieg, ponieważ nie pozostawia praktycznie żadnych śladów i w konsekwencji można go wykonać w każdej chwili, bez wpływu na życie zawodowe i prywatne. Rezultaty widać już po 2 sesjach (w 1 miesiąc). Technika wstrzykiwania BAP pozwala na pełniejsze zatrzymanie procesu starzenia, maksymalizuje rezultaty, ogranicza niedogodności. Dlatego zabieg jest chętnie wybierany przez osoby nie mające czasu na rekonwalescencję.

EJAL 40

To bio-rewitalizujący produkt przywracający funkcje fizjologiczne skóry i poprawiający jej zagęszczenie, poprzez przebudowę macierzy pozakomórkowej, dzięki stymulacji aktywności fibroblastów i tworzeniu nowych włókien kolagenu i elastyny. 40g kwasu hialuronowego o masie cząsteczkowej 1200-1800 k. Daltonów (H-HA) podane w 4-punktowej technice bio-rewitalizacji pozwala na szybkie przywrócenie utraconego konturu twarzy.
EJAL 40 reintegruje poziom kwasu hialuronowego (HA), dlatego przeciwdziała jego naturalnej utracie w wyniku procesu starzenia i w konsekwencji jest zalecany w zabiegach odmładzających skórę oraz w zapobieganiu uszkodzeniom skóry pod wpływem działania słońca. Zwiększa naturalną biosyntetyczną zdolność fibroblastów do produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Wskazania:

 • zwiotczenia skóry
 • zmarszczki
 • utracone napięcie i elastyczność skóry
 • poprawa wyglądu skóry
 • odbudowa utraconego owalu twarzy

Stosowanie

EJAL 40 podaje się innowacyjną 4-punktową techniką biorewitalizacji.
4-punktowa technika biorewitalizacji (4PBR) polega na wykonaniu 4 iniekcji po 0,25 ml preparatu w odpowiednich punktach po każdej stronie twarzy, minimalizując ryzyko zasinień i odczucia bólu. Zabieg trwa ok. 30 min. W celu kompleksowego odmłodzenia skóry zaleca się wykonanie 2-3 zabiegów w odstępach miesiąca.

NUCLEOFILL

To innowacyjny produkt do głębokiej regeneracji skóry. Biostymulacja skóry polega na stymulowaniu jej własnych możliwości regeneracyjnych – odnowa skóry następuje dzięki zachodzeniu naturalnych procesów. W przypadku produktów będących biostymulatorami, efekt potęguje się w czasie a terapia wymaga serii zabiegów.
Polinukleotydy to małe fragmenty kwasów nukleinowych DNA i RNA, występujące we wszystkich organizmach. Są one w całości biokompatybilne z organizmem ludzkim. Polinukleotydy mają zdolność przestrzennego przyłączania dużej ilości cząsteczek wody, zwiększając nawilżenie tkankowe, wpływają także na wzrost liczby i aktywność fibroblastów, czyli najważniejszych komórek odpowiedzialnych za ciągłą odbudowę wielu składników skóry. Poza tym pełnią też ważną funkcję w zwalczaniu wolnych rodników oraz hamują fotostarzenie, skutecznie zabezpieczając skórę przed ekspozycją na słońce.
NUCLEOFILL jest innowacyjnym zabiegiem, który wykorzystując dobroczynne właściwości polinukleotydów, działa na trzech poziomach, pobudzając skórę do odbudowy wywołuje 3 kluczowe efekty:

 • lifting
 • działanie antyoksydacyjne
 • nawilżenie

Lifting – polinukleotydy zawarte w preparacie działają na receptory fibroblastów w skórze. Proces ten zapoczątkowuje tworzenie kolagenu typu I oraz elastyny, jak również pobudza aktywność fibroblastów znajdujących się w fazie spoczynku. Dlatego dochodzi do poprawy napięcia skóry i jej naturalnego liftingu.
Działanie antyoksydacyjne – polinukleotydy w środowisku pozakomórkowym zachowują się jak „wymiatacze” wolnych rodników, co w konsekwencji prowadzi do redukcji stresu oksydacyjnego w skórze.
Nawilżenie – polinukeotydy pozostające w macierzy pozakomórkowej (ECM) wiążą wodę, co zapewnią długotrwałe izoosmotyczne nawodnienie skóry.
W wyniku działania produktu NUCLEOFILL skóra staje się napięta, nawilżona i jędrna, przez co uzyskujemy zdrowy i wypoczęty wygląd.

LUMI EYES

To nowoczesny stymulator tkankowy dedykowany do zabiegów mezoterapii okolic oczu i doliny łez. Preparat odbudowuje uszkodzenia skóry właściwej za pomocą polinukleotydów, które wykazują działanie regenerujące. Efektem zastosowania LUMI EYES jest intensywnie nawilżona i odmłodzona skóra bez objawów zmęczenia i zasinienia.

Zastosowanie:

 • intensywne nawilżenie,
 • redukcja płytkich zmarszczek,
 • poprawa elastyczności skóry,
 • naprężenie wiotczejącej i obwisłej skóry,
 • rewitalizacja okolicy oczu,

Trwałość efektu:

uzależniona jest od indywidualnych predyspozycji osoby – do około 7-9 miesięcy.

TWAC EYES

To preparat bezwzględnie niwelujący cienie pod oczami. Dodatkowo intensywnie nawilża i zwalcza drobne zmarszczki okolicy oczu, wygładza i liftinguje skórę. Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Zawarty w preparacie PDRN pobudza proces odbudowy naskórka, przyspiesza bliznowacenie i ponowne nabłonkowanie oraz pobudza aktywność metaboliczną skóry, dzięki czemu skóra staje się nawilżona, gładka i napięta.

Zastosowanie:

 • zwiotczenie skóry w obszarze powiek, bez wyraźnego opadania powiek,
 • intensywne nawilżenie,
 • regeneracja,
 • działanie antyoksydacyjne.

Przeciwwskazania do stosowania stymulatorów tkankowych:

 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • aktywna infekcja Herpes,
 • uczulenie na składniki preparatu,
 • choroby autoimunologiczne

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart